KORKU SERİSİ KİTAPLARI

Mayıs 01, 2018


  Kimisi seri katil, kimisi ölüleri canladırmaya çalışan bir bilim adamı, kimisi şizofren bir katilin hayatı ve kimisi ise mumyanın intikamını alacağı ile ilgili konuları içeren korku serisi kitapları.
Korku, psikolojik ve gerilimi severlere göre.... Daha önceki “Okunası Kitap Önerileri” adlı yazımı okuyabilirsiniz. Kitaplarımıza gelecek olursak;

1- Howard Phiilips Lovecraft - Ölülerin Çığlığı,
Herbert West adlı bilim adamı, hayatını ölüleri diriltmeye adamış bir adam. Uyarıcı bir karışım kullanarak ölülerin candırılmasını amaçlamıştır. Ölülerin canalana bilmesi için yeni ölmüş kişilerin olması gerekmektedir. Erasmus Yayınlarının yayımladığı bir korku serisi romanı. Korku ve heyecanı barındıran bir kitap.

2- Robert W. Chambers - Korku,
Soğukkanlı ve acımasız anlatımıyla diken üzerinde tutan bir roman. Gerçekçi, psikolojik ve gerilim kurgu. Sürükleyici bir kitap. Dili açık ve anlaşılır. Korku severlere göre bir eser.

3- Giovanni Scognamillo - Mumyanın Mezarı,
Erasmus Yayınlarının yayımladığı bir kitap. Bir arkeolog grubunun on ay süren çalışmasıyla bir mezar bulmasıyla herşey başlar. Ra Antenfin adlı uyuyan mumya tabutunda dirileceği ve intikam alacağı günü bekliyordu. Kehanet gerçekleşecek mumyayı rahatsız edenler bunun bedelini ödeyeceklerdi. Mezarın açılışı, dehşetin başlama sebebi olacaktı.

4- James Hogg - Şizofren,
“Bir şizofrenin düşüncesinde, şeytani gücün akılcı bir tanımı vardır.” diye başlamıştır James Hogg kitabına. Hayatı bir yabancı tarafından değiştirilmiş, bir dizi cinayetten sorumlu olan biri. Sayısız işlediği cinayet... Kıcası okurken nefessiz kalacağınız bir roman. Dili açık ve anlaşılır bir eser.

Hepsini  severek okudum ve sizinde okuyacağınızı düşünüyorum. Keyifli okumalar.

You Might Also Like

4 yorum

  1. Şizofreni daha önce okumuştum. Ama bu aralar bu tarz kitaplar okuyamıyorum pek.Emeğinize sağlık...

    YanıtlaSil
  2. heeey lovecraft çok önemli yaaa :) o scognamillo da istanbulda pek ünlü bir sinema yazarıııı :)

    YanıtlaSil