KIBRIS PAZARLARI

Mayıs 10, 2018


  Her yerde pazarlar kurulur. Ama her yerinde kendine has pazarları vardır. Kendine özeldir. Kıbrıs’ında öyle. Haftanın her bir günü farklı şehirlerde kurulur pazarlar. Girne, Lefkoşa, Mağusa ve daha bir çok şehir ve köy... Her pazarında kendine has güzelliği ve bir havası vardır.
Çeşit çeşit standlar kurulur. Meyve, sebze, kıyafet ve ayakkabıdan tutunda kitaba kadar.


 Kıbrıs’a özgü şeylerde satılır pazarlarda. Kanser ve Lösemili hastalar için yardım kampanyalarının yapıldığı standlarda kuruluyor. Sabahın erken saatlerinde kurulan pazar, akşam sekiz gibi toplanmaya başlanır.


 Kıbrıs, sıcak bir ülke olduğu için akşam üzerinden önce pazarlarda çok insan olmayabilir. Çoğu insan akşam üzeri pazara gitmeyi tercih ediyor. Haliyle yoğun bir kalabalıkta oluyor o zaman. İğne atsan yere düşmez tabirinde.


 Pazarların bir diğer güzel yanı, tanıdığınız insanlarla iç içe alış veriş yapmanız.  Kıbrıs’taki pazarlar, boyut olarak çok büyük olmadığı için burdaki halka yeterli. Kıbrıs’ın pazarından tutun, tarihine kadar hayran olunası...

You Might Also Like

6 yorum

  1. Pazarları pek bi severim💕

    YanıtlaSil
  2. Bizim burada da salı perşembe kurulan kadın pazarı var inanılmaz şeyler satıyor kadınlar. Ev yemekleri de yapılıyor. mükemmel :D

    YanıtlaSil
  3. heey ne güzeldir pazarlar yaaa alışveriş yapmadan gezmek de güzel oluyoooo etrafı seyretmek :)

    YanıtlaSil