HİSSETMENİN GÜCÜ

hissetmenin-gucu-kisisel-gelisim

      Neville Goddard “İşin sırrı hissetmekte” demiştir. İnsanoğlu hisseden bir varlıktır. Doğdumuz andan itibaren, her insan sürekli bir şeyler hisseder. Uyurken bile hissetmeyi asla durduramayız, çünkü canlı olmak bunu gerektirir. İnsanlığın özünde hisseden bir varlık olması ve bedenimizin hayatı hissedebilmesi için yaratılmış olması tesadüf değil !
Görme, işitme, tat alma, koku alma ve dokunma duyularımızla hayattaki her şeyi hissederiz. Bunlar hissetme duyularıdır. Bu beş duyu, hissetmemize olanarak sağlar. Hissetmek insanın yakıtıdır.

Hislerimiz olmadan düşüncelerimizin ve kelimelerimizin hiç bir anlamı ve gücü yoktur. Hayattaki herşey gibi olumlu ya da olumsuz, iyi veya kötü duygularımız  vardır. Tüm olumlu ve iyi duygular sevgiden gelir. Tüm olumsuz ve kötü duyguların sebebi ise sevgisizliktir. Kendinizi iyi hisseder ve ne kadar sevgi verirseniz daha çok sevgi alırsınız. Kendinizi kötü hisseder ve ne kadar olumsuzluk verirseniz daha çok olumsuzluk alırsınız. Ne kadar iyi hissederseniz, hayatınız o kadar güzelleşir.
Ne kadar kötü hissederseniz o kadar hayatınız, siz duygularınızı değiştirinceye dek kötüleşir. Çoğu insan iyi ya da kötü hissetmenin ne olduğunu anlar ama hayatlarında ne gibi olumsuzluklar yaşadığının farkına varmaz.

     Duygularınız verdiklerinizin aynasıdır. Hayat başınıza gelmez. Hayat size karşılık verir. Hayat sizin çağrınızdır. Daha önceden iyi hissederek mutlulukla, sevgiyle düşündüğünüz bir şey, bir zaman sonra başınıza geldiğinde. Ya da daha önceden kötü hissederek öfkeyle, sinirle düşündüğünüz bir şey başınıza geldiğinde olduğu gibi... Herşey nasıl hissettiğinize bağlı. Hayatımızda aldığımız kararlar bile hisslerimize dayanır.

     Hayatımızda  istediğimiz şeyleri, bize kendimizi iyi hissettirdiği ve onu sevdiğimiz için isteriz.  Sağlıklı olmayı isteriz, çünkü sağlıklı olmak iyi hissettirir. Mutlu olmayı isteriz, çünkü mutluluk iyi hissettirir. Mutsuzluk ise olumsuz ve kötü. İstediğimiz herşeye iyi duygularla motive oluruz !
İyi duygular sevginin gücünü kullanır. Sevdiklerimiz almak için önce mutlu olup, sevgi vermeliyiz.

Blogger Ajandası

4 yorum:

  1. İyi duygular sevginin gücünü kullanır. Sevdiklerimiz almak için önce mutlu olup, sevgi vermeliyiz. cümlesi en güzel özet sanırım... Güzel olan duygular güzelliğin kapısından süzülür en güzel şekilde... :)

    YanıtlaSil
  2. Hani derler ya "iyilik eden iyilik bulur" veya "güzel düşün güzel yaşa" bu sözlerde de olduğu gibi hayatımızı nasıl duygularla devam ettirmek istiyorsak ona göre yaşarız. İyi düşünelim iyi olsun. Teşekkürler😊 Tozlu Ayna www.tozluayna.com

    YanıtlaSil