VADİNİN PERİLERİ - HALİL CİBRAN

vadinin-perileri-halil-cibran-kitap

      Bebekken babasını, on yaşında ise annesini kaybeden Martha. Lübnan’ın küçük bir köyündeki aileye evlatlık olarak verilmiş küçük Martha. Küçücük bedeniyle dağlarda inekleri güder, tarlalarda çalışırmış. Çocukluğu çiçekler, ağaçlar ve dağlar arasında geçmiş  küçük Martha’nın... On altı yaşında ise karşısına bir adam çıkmış ve Martha’dan bir daha  haber alınamamış. Evlatlık verilen aileye de geriye sadece hüzün kalmış diye devam eden bir öykü. Halil Cibran, kitabında bir kaç sayfalık öyküler kaleme almış.
    Öykülerin hepsinin geçtiği yer Lübnan. Bütün öykülerin kendine has ruh tahlilleri, karakter özellikleri, hayat hikayeleri ve acıları var.

     Kitaptaki her bir öykü  Lübnan’ın kasvetli, dar sokaklarında ve yoksul insanların yaşadığı yerlerde geçiyor. Erasmus Yayınlarının yayımcılığını yaptığı bir eser. Dil bakımıyla açık ve sade. Birazda şiirsel bir tarzı var.
Kitap okuyabileceğiniz bir kitap, yalnız yazarın hayatıyla ilgili bölüm baya uzun yazılmış. Ama bu kitabın güzelliğinin önüne geçmiyor tabi ki. Okumanızı önerebilirim. Keyifli okumalar.

Blogger Ajandası

4 yorum:

 1. Halil Cibran sevdiğim bir yazar. Kitapları çok güzel.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben ilk defa okudum kitaplarından birini. Gerçekten güzel.

   Sil
 2. Halil Cibranın kitaplarını daha önceden hiç okumadım. Ancak bu kitap çok etkileyici bir kitaba benziyor okumak gerek. ;)
  İyi okumalar...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Güzel bir kitap gerçekten. İlk kez okumama rağmen yazarı. Hoşuma gitti.

   Sil