OKUNASI KİTAP ÖNERİLERİ

Nisan 10, 2018


     

Bir söz vardır  “ Çok okuyan mı bilir, yoksa çok gezen mi?” Diye. Bana göre çok okuyan bilir. Kitaplar insanlar için bulunmaz nimettir. Kitaplar olmasaydı hayal dünyamız ve bir çok şeye sahip olamazdık.  Daha önceki “Kitap Sevgisi ve Kitap Önerileri” yazımda başka kitap önerilerimde mevcut. O zaman iyi ki kitaplar var...

1- Aykut Oğut - Keşke Kadın Olsam;
Doğan Novus tarafından yayınlanan  kitap, dil açısından sade ve anlaşılırdır. Aykut Oğut’un kadınlara ithafen yazdığı bir kitap olup, kadının ne kadar değerli ve önemli bir cinsiyet olduğunu, erkeklerden daha üstün özelliklere sahip olduğunu anlatan bir kitabıdır.


2- Alan Betham - Seri Katillerin İç Dünyası;
İnsanın kanını donduran, akıl almaz bir  profesyonellikle seri cinayetler işleyen, kadın ve erkek bir dizi seri katilin, anlaşılması ve içinden çıkılması zor olan cinayetlerinin ve bu cinayetlerin işlenmesine yol açan sebeplerin çözümünden sonra ortaya çıkan ruh tahlilleri üzerine olan bir kitaptır. Erasmus yayınlarının yayıncılığını yaptığı kitap, anlaşılır ve sade bir dile sahiptir. Bu tip romanları okumayı sevenler kaçırmasın derim.

3- Ali Fuad Başgil - Gençlerle Başbaşa;
Yağmur yayınlarının yayıncılığını yaptığı bir kitap. T.C Milli Eğitim Bakanlığı yüz temel eser arasında olan kitaplardan biridir. Geleceğin ümidi olan gençlere övgü ve sır gibi tavsiyeler veren, güzel bir rehber. Bu kitap hakkında daha önceden yazdığım “ Ali Fuad Başgil - Gençlerle Başbaşa” adlı yazımı okuyabilirsiniz.

4- Tolstoy - Çocukluk;
Kumsaati yayınları tarafından yayınlanan bir kitap. Tolstoy’un ilk yazdığı eseri...
Ruh çözümlemeleri ve karakterlerin gücü iyi olan bir kitap. Tolstoy’un çocukluk hayatını ele alarak uyarladığı ilk eseridir.


5- Franz Kafka - Dönüşüm;
Açık ve anlaşılır diliyle okudukça merak uyandıran bir eser. Erasmus yayıncılık tarafından yayınlanmış. Gregor Samsa adlı bir adamın büyük bir değişimden sonraki  hayat hikayesini anlatır.
Bir daha ki kitap önerilerimde görüşmek üzere. Keyifli okumalar..

You Might Also Like

4 yorum

  1. benceeee, gezerek okuyan biliiiir hihihi :)

    YanıtlaSil
  2. Çok güzel kitaplar bunlar.. Ve evet kitaplar iyi ki var hayatımızda, en güzel arkadaş onlar :)

    YanıtlaSil