KIBRIS - KÜLTÜRLERİN KAYNAŞMASI ETKİNLİK FESTİVALİ

Nisan 01, 2018

     
Kıbrıs’ta her yıl olmak üzere  farklı festivaller yapılır. Bu bir nevi gelenek gibi olmuştur. İşte o festivallerden birisi olan “İskele Kültürlerin Kaynaşması Etkinliği”...
Etkinlik ve festivaller, içerik olarak her türlü standın kurulduğu, sanatçıların şarkı söylediği, önemli kişilerin konuşmalar yaptığı, çocuklara yönelik etkinliklerin olduğu ve daha bir çok etkinliği içeren önemli günlerdir. Bu festivalin amacı ise başka başka insanlar, kültürler ve gelenekler tanımak.


   Farklı ülkelerden Kıbrıs’a gelen insanların bir arada olması ve kaynaşması...
Kıbrıs, bir çok milletten insan barındırmaktadır. Yurt dışından yılda binlerce farklı kültürlere sahip insan gelmekte ve bunların çoğu Kıbrıs’a okumaya gelen öğrencilerdir. Çok kültürlülük aslında bir zenginliktir. 


         Tanıdığın farklı kültürdeki  insanlardan öğreneceğimiz çok şey olabilir ve bizde o kültürdeki insanlara öğretebiliriz. Kimisinin dili, kimisinin dini, kimisinin yemekleri, kimisinin gelenekleri ve daha bir çok şey... 


  Bu yüzden Kıbrıs - İskele’de yapılan bu Kültür Etkinliği, üçüncü olarak yapılmakta ve amacı farklı kültürdeki insanları birbirine tanıtmak  ve kaynaştırmaktır. Daha farklı kültürlerdeki insanlarla tanışmak gibisi yoktur. Bir sonraki Kıbrıs yazımda görüşmek dileğiyle..


You Might Also Like

2 yorum

  1. ay bayılırım böyle etkinliklereeee ve özellikle yemek açısındaan :)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Bir gün beklerim seni. Birlikte Kıbrıs’ta festivallere gideriz. Sen de bol bol yemek yersin 🙂

      Sil