RHONDA BYRNE - THE POWER

Mart 27, 2018      Merhaba;
Bugün ki kitabım Rhonda Byrne’in Secret Serisi’nin ikinci kitabı olan “ The Power”...
Daha önceki “Evren’deki Enerji” adlı yazımda Rhonda Byrne’ın Secret Serisi’nden bahsetmiştim.
Secret Serisi, The Secret, The Power ve The Magic olmak üzere üç tanedir. Ayrıca bu seri dışında bir de Secret Serisi’nden gibi görünen tekli kitabı “Günlük Öğretiler” adlı eseri vardır. Rhonda Byrne, The Power yani “Güç” anlamına gelen kitabında “Elinizde tuttuğunuz bu kitap evrenin en büyük gücünü açıklıyor. İstediğiniz her şeye ulaşmak için ihtiyacınız olan tek şey güç.” Demiştir.
 Kitapta mükemmel bir hayata giden yolun güçten geçtiğini anlatmaktadır. Hayatımızın iki şeyden ibaret olduğunu, bunların olumlu ve olumsuz şeyler olduğu anlatılır.
     Kitapta “Evren”  denen varlığa, düşüncelerimizi olumlu (pozitif) ve olumsuz (negatif) olarak yaydığımız enerjiyle mesajlar gönderdiğimizi ve gönderilen mesajlara  göre olaylar, kişiler gibi durumlar yaşadığımızı belirtir. Bu üç kavram  önemlidir. Hayal edin, hissedin ve alın. Bu üç kavram sevgiye dayalı olarak gerçekleşirse hayatta kavuşamayacağımız istek olmayacağından bahsedilmiştir.
Hayatımızda her istediğimiz şeyleri, temeline sevgi koyarak ve isteklerimizi sevgiyle istersek olabileceğidir. Kitap içerisinde bir çok  siyasi, kurucu, şair, filozof, fizikçi gibi önde gelen kişilerin sözleriyle açıklama getirilmiştir.

“Yaratım” dediğimiz kavram düşüncelerle oluşan ve evrene gönderilen mesajların oluşum biçimidir. Rhonda Byrne’in amacı milyonlarca insana mutluluk getirmektir.
Secret Serisi’ni bu amaçla yazmıştır. Dili açık, anlaşılır ve sadedir. Kitabın kapağını açtığınız andan itibaren sizi içine çeken büyülü havasından vazgeçmek istemeyeceksiniz. Secret Serisini  kişisel gelişim kitapları olarak okuyabilirsiniz. Son olarak “ Sevgi’nin gücünü hissedin” diyorum ve keyifli okumalar diliyorum.

You Might Also Like

2 yorum