KİTAP SEVGİSİ VE KİTAP ÖNERİLERİ

Mart 25, 2018


Merhaba;
Kitap sevgisi çok çok olan bir hanım efendi olduğum için, okuduğum kitaplarımın arasından sizlere okumanız için kitaplar tavsiye etmek istedim. Size şimdilik beş tane kitap önerim var. Daha sonrada kitap önerilerim olacak tabi ki. Bir kitap okudunuz bitti ama daha sonra hangi kitabı okuyacağınıza karar veremediniz. Bir nevi kararsızlığınızı daha aza indirmek için size kitap önerilerimden bahsetmek istiyorum.

1- İntibah - Namık Kemal;
Namık Kemal bu eserini Kıbrıs’ta kaleme almıştır. Eser, Türk Klasikleri Serisi’nden bir kitaptır.
Namık Kemal “ İntibah” adlı eserini son pişmanlık olarak ele almıştır. İntibah bir nevi “ Son Pişmanlık” anlamına gelir. Kitabın dili, Namık Kemal’in kaleme aldığı dönemlerden iz taşısa da anlaşılır ve akıcıdır. Kitapta geçen karakterlerin hayatındaki son pişmanlıkları kitapta bir nevi anlatılmaktadır.2- Küçük Kadınlar - Lovısa May Alcott;
Dünya Klasikleri Serisi’nden bir roman türüdür.
Dili akıcı ve anlaşılır olup, yazar çocukluğunda üç kız kardeşle yaşadığı Concord Kenti’nde yaşadıklarından yola çıkarak kaleme almıştır. Romanda aralarındaki bağın ve sevginin  çok kuvvetli olduğu bir ailenin hayatındaki serüvenlerden ve yaşadıkları olaylardan bahsetmektedir.

3- The Power - Rhonda Byrne;
Bendeki kitap sevgisini pekiştiren, favori kitaplarımdan biridir. Kitap, kişisel gelişim kitabı olup, dili akıcı ve okuyucuyu kendisine çeken bir havası vardır. Kitapta, Evren dediğimiz varlığa, pozitif ve negatif gönderdiğimiz enerjinin insan hayatını nasıl etkilediğini ve denli değiştirdiğini anlatmaktadır. Ayrıca mükemmel bir hayata giden yolun enerjiden geçtiğini anlatır. Sizden bu kitap hakkında ön yargı oluşturmamanızı ve okumanızı tavsiye ediyorum.

4- Issız Erkekler Korosu - Canan Tan;
Canan Tan kitabında ünlü ve tanınmış olan erkeklerin acılarıyla, aşklarıyla ve hayatla olan mücadelesinde yalnızlaşmış yaşantılarını şarkılarla nasıl söylediklerini anlatır. Kitapta “Âdem Oğlu” adlı pansiyona yolu düşmüş tanınmış kişilerin  ıssızlığından bahseder. Kitabın dili akıcı, sade olup, okuyucuyu sürükleyici bir havası vardır.

5- Psikopat - John Carlowe;
Kitap,  psikolojik gerilim kitabıdır. Korkutucu, gerilim, büyüleyici ve daha bir çok duyguya sokan bir havası vardır. Kitapta insanlık dışı duygulara sahip, gizemli bir katilin kurbanlarının sırlarını ve hayatlarını öğrenerek, nefret içinde işlediği,  izi sürülemez bir adamın cinayetlerinden bahseder. Tam da psikolojik  gerilim severlere göre bir kitaptır..🙂
Kitap önerilerimiz şimdilik bu kadar olup, bir daha ki önerilerimizde görüşmek üzere..

You Might Also Like

12 yorum

 1. Güzel kitaplar... Emeğinize sağlık:)

  YanıtlaSil
 2. Yanıtlar
  1. Evet al al al 🙂 başka kitap önerilerimde olacak. Onlarıda alırsın önerince 🙂

   Sil
 3. Okumadığım kitaplar, okuyacağım teşekkürler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rica ederim. Başka önerilerimde olacak. Keyifli okumalar dilerim :)

   Sil
 4. Kitap önerileriniz için teşekkürler, okuma listeme ekleyeceğim. :D

  YanıtlaSil
 5. küçük kadınlar ne güzel yiaaaa :) intibah okumadım ama okurums diğerlerini bilmiyom ama şu piskopatı okuyum sevdiğim tür ya bir günde bitiyo bi dee :)

  YanıtlaSil
 6. Şu sıralar pek fırsat bulamasam da okumadıklarım var not alındı😊

  YanıtlaSil