DOSTOYEVSKİ - EV SAHİBESİ

Mart 31, 2018

Blogger Ajandası

    “Ordinov, sonunda oturduğu evi değiştirmeye karar verdi. Bir odasını kiraladığı dairenin sahibi; bir memurun yoksul, yaşlı, dul karısı, ayın bitmesini beklemeden aniden evden ayrılmış, Petersburg’u bırakarak yakınlarının yanına, taşraya gitmişti” cümleleri Dostoyevski’nin “Ev Sahibesi” adlı kitabından...
Romanda olaylar doktorasını tamamlayan Genç Ordinov’un ev aramasıyla başlar. Çocukluğundan beri sevilmeden, istenilmeden yaşayan tuhaf karakterli ve içine kapanık  genç bir adam. Okumaya çok meraklı oluşu ve düşkünlüğü, yalnızlığı seven bir karakteristik yapısı ve duygusal bir yapıya sahip olan Ordinov, kendisini  hiç de  ummadığı olaylar  örgüsü beklemektedir.
Blogger Ajandası

        Hayatında ilk kez aşkı tanıyan, aradığı insanı bulunduğunu sanan Ordinov, yaşadıklarından sonra, hayatı değişecek ve hayata küsecektir. Aşık olduğu kadın Katerina ve onun sırlarla dolu hayatı Ordinov’u büsbütün hayatına küsmesine sebep olacaktır. Kitap kısa ve öz olmasına rağmen, ruh tahlillerini, gizem dolu bir dünyayı içinde barındıran, “okuduğuma değdi” diyebileceğiniz bir eser.

Kitap, Dünya Klasikleri Serisi’ndendir. Kitap, Kum Saati Yayınları tarafından orjinal dilinden türkçeleştirilmiş ve basılmıştır. Kitabın açık, anlaşılır ve sade bir dili vardır.
        Kitabı okuyarak hem Genç Ordinov’u tanıyın hem de onun kalbinde yaşadığı aşk, acı gibi  duygularına ortak olun derim. Keyifli okumalar.

You Might Also Like

2 yorum

  1. hıms bunu okumadım, hangi yayınevi bu, çevirmeni de bilmiyom, çok okuduğum için çoğunu tanıyom daaa, ama okunurmuşş :)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Kum Saati Yayınları diye bir yayın evi. Oku tabi güzel roman🙂

      Sil